Новости

Рецепти

ВИДЕО: Нов начин за подготовка на јајца кој го обиколи светот „Јајца на облак“

Постојат многу начини за подготовка на јајца – од омлет, кајгана, јајца „на око“, варени итн, но новиот рецепт сигурно е и најинтересен.

Новиот тренд се нарекува „јајца на облак“, а за кратко го освои светот.

Рецептот за подготовка е многу едноставен.

Прво потребно е да ги издвоите жолчките и белките, потоа да ги разматите белките во цврст снег, па заедно со жолчките да ги испечете во рерна.

Погледнете во видеото како да направите вакви јајца.

 

 

 

извор:готви.мк

 

GOLD
SN Finansii
To Top