Новости

Рецепти

Стопете ги масните наслаги со овој моќен напиток

Сакате совршено тело без вишок масни наслаги? Вежбате и јадете здраво, но ништо не се менува? Со овој напиток масните наслаги сами ќе се стопат…

Витката линија не е само прашање на убав изглед. Согорувањето на масните наслаги е неопходно со цел да се избегнат здравствените компликации како срцев удар, шлог или дијабетес.

Нутриционистите и фитнес експертите ширум светот се согласуваат дека за губитокот на вишокот килограми е потребна здрава исхрана и физичка активност. Меѓутоа, со еден многу едноставен напиток, тој процес ќе оди многу подобро и побрзо

Потребно ви е:

– вода

– корен од ѓумбир

– краставица

– лимон

– листови нане

Начин на подготовка:

Прво изрендајте го исчистениот корен од ѓумбор, потоа олупете ја свежата краставица и исецкајте ја на тенки кришки. Исецкајте го лимонот на тркалца и земете 12 листови нане.

Сите овие состојки помешајте ги и прелијте ги со осум чаши вода. Оставете го напитокот да стои 12 часа во фрижидер. Од следниот ден можете да го консумирате овој напиток, се препорачува да го пиете минимум 4 дена, по една доза на ден.

Извор: denar.mk

GOLD
SN Finansii
To Top