Новости

Кино

„Cars 3“ доаѓа во Битола – подгответе се за новата генерација тркачи

На 15 јуни во 18 часот е закажана премиерата на најновото продолжение на „Cars 3“ (Автомобили 3) во 3д кино Битола, на еден ден пред  официцијалната премиера низ светски кина, 16 јуни.

Засенет од новата генерација брзи тркачи автомобили, легендарниот Лајтнинг Меквин е оттурнат од спортот којшто најмногу го сака. За да се врати во игра, ќе му биде потребна помош од млад техничар со неговиот план за победа, инспириран од Чудесниот Хадсон Хорнет и неколку неочекувани пресврти. Докажувајќи дека #95 сеуште не е готов, тие ќе се тркаат во шампионатот на најголемата сцена, купот Принстон.

Жанр: Анимиран, Авантура, Комедија

Траење на филмот : 110 минути

Режија: Brian Fee

Улоги: Armie Hammer, Owen Wilson, Bonnie Hunt, Tony Shalhoub, Cheech Marin

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Цена на влезниците:
  200 денари, 170 денари за над 2 купени влезници.

GOLD
To Top