Новости

Фудбал

Алексис Санчез одби неверојатна понуда од Кина

Алексис Санчез отфрлил неверојатна понуда од Кина само за да премине во Манчестер Сити, вели „Сан“.

Според информациите од изданието, Хебеј Чајна му понудиле на Чилеанецот колосална плата од 400.000 фунти неделно.

Сепак, тој ја одбил оваа опција, бидејќи сè уште не сака да оди во земјата.

Неговиот договор со Арсенал истекува летото следната година и тој нема да го обнови.

GOLD
To Top