Новости

Фудбал

Бабунски го продолжи договорот со Јокохама

Давид Бабунски ја продолжи соработката со екипата на Јокохама за уште една сезона.

Бабунски за екипата која играше во финалето на „Царскиот Куп“ досега реализирал 20 средби на кои постигнал три гола. Тој ефект очигледно имал позитивно влијане кај првите луѓе на Јокохама Маринос кои му понудиле на Бабунски да остане уште една сезона.

Познато е дека нашиот интернационалец пред да се активира во јапонскиот шампионат, го носеше дресот на вториот состав на Барселона и на „црвено-белите“ од Белград.

GOLD
To Top