Новости

Фудбал

Борусија Дортмунд му нуди нов договор на Ројс

Од Борусија Дортмунд се подготвени да го задржат Марко Ројс со нов договор откако германскиот репрезентативец неодамна се врати да игра по 259-дневно отсуство.

28-годишниот фудбалер ја пропушти првата половина од сезоната. Напаѓачот од средниот ред постигна два гола во пет натпревари и повторно потсети на неговите најдобри денови. Ројс се смета за долгорочна цел на Јирген Клоп во Ливерпул.

„Ние целосно разбиреме дека Марко не сакаше да влезе во преговори за време на повредата”, изјави спортскиот директор на Борусија Дортмунф Михаел Цорк за „Спорт Билд“.

GOLD
GoldSlot
To Top