Новости

Фудбал

Гвардиола е желбата на газдите на ПСЖ за следното лето

Пеп Гвардиола е главната трасфер цел на францускиот гигант ПСЖ, тврди весникот “Мирор”.

Шпанецот има уште 16 месеци до крајот на договорот со “граѓаните”, но лидерот во Премиер лигата дефинитивно сака да потпише и нов договор со стратегот. Сепак, весникот „Мирор“ тврди дека уште во текот на летото ПСЖ ќе се обиде со астрономска понуда да го натера Шпанецот да дојде во Париз.

Ако ПСЖ не успее да се пласира најмалку во полуфиналето на Лигата на шампионите, јасно е дека Унаи Емери ќе биде сменет.

GOLD
To Top