Новости

Фудбал

Дембеле доби нов превентивен одмор од тренинзите на Барса

Oсман Дембеле, не тренираше ни денес. Француското крило го пропушти тренингот поради проблеми со стомакот, пријавијаа од „Камп Ноу“.

Поранешниот играч на Борусија Дортмунд се врати во игра по неколкунеделно отсуство поради повреда.

Жерард Пике одржа самостојна тренинг сесија поради болки во коленото. Се уште е нејасно дали централниот дефанзивец ќе биде здрав за натпреварите со Еибар и Челзи.

GOLD
To Top