Новости

Фудбал

Дембеле пак тренира, наскоро се враќа во дресот на Барселона

Добри вести за тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, откако на тренинзите се врати Осман Дембеле.

20 годишното засилување за Каталонците во летниот преоден рок одигра само 7 натпревари за новиот клуб поради постојаните проблеми со повредите.

Токму поради тоа, разбирливи се најавите на Валверде дека нема да брза со неговото враќање на натпреварите.

GOLD
To Top