Новости

Фудбал

Клоп: Ливерпул го напаѓа второто место во Премиер лигата

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјавил дека „црвените“ сериозно ќе атакуваат на второто место во Премиер лигата. Вчера момците на Клоп победија на гостувањето кај Саутемптон со 2-0, и се приближија на два бода од големиот ривал Манчестер Ј., кој претходно загуби од Њукасл.

„Не знаев дека Јунајтед загубил пред нашиот натпревар, но во секој случај не бевме далеку од нив и претходно. Сега разликата е само 2 бода, а имаме да играме со нив уште еднаш, па за сега сè оди како што треба. Сакаме место во ТОП 4, а тоа може да се случи само со победи на нашите натпревари“, изјавил Германецот.

GOLD
To Top