Новости

Фудбал

Клоп ќе испрати понуда до Рома за Алисон

Јирген Клоп е одлучен во намерата пред посчетокот на следната сезона да ангажира нов чувар на мрежата, а Алисон кој оваа сезона од 32 одиграни натпревар на 14 не прими гол, е одличен избор.

За Бразилецот интерес покажуваат и Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, добрата вест за Клоп е што Бразилецот преферира трансфер во Енфилд.

GOLD
GoldSlot
To Top