Новости

Фудбал

Кристијано Роналдо ја освои петтата „Златна топка“

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ за фудбалер број 1 во 2017 година. Зад него останаа Лионел Меси и Нејмар.

Ова е негова петта „Златна топка“ откако ја освои наградата уште во 2016, 2014, 2013 и 2008 година. Претходно, Роналдо а грабна и наградата на ФИФА за најдобар играч.

Португалецот ја доби наградата на церемонијата што се одржа на Ајфеловата кула во Париз.

GOLD
SN Finansii
To Top