Новости

Фудбал

Малиот Јане ќе присуствува на натпреварот меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља на „Олд Трафорд“

Малиот Јане Велковски на покана од Пол Погба ќе следи натпревар на „ѓаволите“ од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља. Македонскиот навивач на Манчестер Јунајтед се дружеше со фановите на клубот од Македонија, а присутен беше и  британскиот амбасадор во Република Македонија, Чарлс Гарет.

Јане, кој има девет години е вистинска мала сензација во Македонија. Боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), ретка болест за која чека лекот да биде одобрен во Македонија.

GOLD
To Top