Новости

Фудбал

Младен Крстајиќ назначен за селектор на Србија на Мундијалот

Синоќа Младен Крстајиќ беше избран за постојано на функцијата, соопштија од локалната фудбалска централа откако прецизираат дека ќе организираат прес-конференција во текот на месец јануари за детали.

Поранешниот дефанзивец ја презема функцијата од Славољуб Муслин, откако последниот ја рангираше Србија во завршницата на Мундијалот 2018, нивниот прв голем турнир како независна нација по осум години.

Србија го стартува учеството на Мундијалот 2018 година против Костарика во Самара на 17 јуни, а потоа играат со Швајцарија во Калининград на 22 јуни и против Бразил во Москва пет дена подоцна.

GOLD
SN Finansii
To Top