Новости

Фудбал

Молк и разочарување во Париз

Молк и разочарување владее на „Паркот на принцовите“ во елиминацијата од Лигата на шампионите. ПСЖ во осмина-финалето е поразен во двата натпревари од Реал, 3:1 пред три недели и 2:1 синоќа во Париз.

Сопствениците на ПСЖ вложија вистинско богатство за да конструираат тим кој не само што ќе биде конкурентен туку и ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите бидејќи трофеите во Франција не се сатисфакција.

Веројтно прв кој ќе го плати цехот е тренерот Унаи Емери, а такво нешто веќе спомна претседателот Насер Ал-Келаифи.

„Под знак прашалник е и работата на тренерот…Но сега не е време и место за критики. Ќе разговараме со играчите. Денес не сакам да реагирам, но сите сме многу разочарани и вознемирени. Треба малку да се средиме со мислите, а потоа ќе ги влечеме наредните потези“, рекол Ал-Келаифи.

 

 

 

GOLD
To Top