Новости

Фудбал

Мурињо: Само тишина и презир за Конте

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо сака да ја заврши војната со зборови со менаџерот на Челси, Антонио Конте со изјава во која нуди „презир и тишина“.

На прес-конференцијата пред понеделничкиот меч со Стоук, Мурињо беше поинаку расположен.

„Мислам дека кога некој те навредува нормално е да очекуваш одговор. Или можеш да очекуваш презир и тишина. Првпат тој ме навреди и понудив одговор, кој знаев дека ќе го боли. Тогаш тој вторпат ме навреди, но сега ќе го сменам тоа и ќе понудам презир. За мене презирот значи крај на приказната“, вели Мурињо.

GOLD
To Top