Новости

Фудбал

Мурињо го мерка Асенсио за летниот преоден рок

Жозе Мурињо може да ја искористи целата ситуација во шпанскиот клуб Реал Мадрид и да ја ангажира младата ѕвезда Марко Асенсио.

Според последните вести, шпанскиот репрезентативец не е задоволен што нема доволно шанса за настап во екипата на Реал Мадрид, додека Мурињо е подготвен да ми понуди поголема минутажа.

„Црвените Ѓаволи“ се подготвени да излезат со солидна понуда за 21-годишниот Шпанец уште во јануари, а личната понуда за Марко Асенсио исто така би била многу добра.

GOLD
SN Finansii
To Top