Новости

Фудбал

Нејмар има скршеница, нема да игра против Реал Мадрид

Најскапиот светски фудбалер, Бразиелцот Нејмар, на неделното дерби со Олимпик Марсеј, се здобил со скршеница на метатарзалната коска во стапалото и дека реални се шансите тој да го пропушти остатокот од сезоната.

Нејмар се повреди во еден дуел со противнички фудбалер на средината од игралиштетот. Клубот првично објави дека тој го истгнал зглобот на десната нога и дека ќе биде подготвен за игра за десетина дена.

Сепак по деталните прегледи бил дијагнистициран прелом на метатарзалната коска, што значи дека тој нема да игра против Реал Мадрид, во реванш осминафиналето, во Лигата на шампионите.

GOLD
GoldSlot
To Top