Новости

Фудбал

Нов гол на Несторовски, Палермо поразен на домашен терен

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски постигна гол од пенал за својот тим Палермо во последниот меч од викенд колото во Серија Б но неговиот тим подоцна прими 2 за пораз од 1-2 од екипата на Фоџа.

Ова беше шанса тимот од Сицилија да го подели првото место со Фросиноне и Емполи кои сега имаат по три бода повеќе по 25 одиграни кола.

GOLD
GoldSlot
To Top