Новости

Фудбал

Одложен стартот на Втората лига заради временските услови

Поради студеното време и снегот кој ги прекри фудбалските терени ФФМ го одложи стартот во пролетната сезона во Втората лига кој беше планиран за следната сабота.

Според тоа второлигашите ќе истрчаат во битката за бодови дури во вторник на 6 март.

Од оваа година се играат две втори лиги, а најдобрите директно ќе се промовираат во прволигаши, додека уште две ќе играат бараж натпревари.

GOLD
GoldSlot
To Top