Новости

Фудбал

Пандев конечно погоди, Џенова славеше во Верона

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна единствениот погодок на синоќешниот дуел во Верона со кој неговиот клуб Џенова забележа важен триумф во борбата за опстанок во Серија А.

За Македонецот ова беше прв гол оваа сезона во Италијанското фудбалско првенство.

Пандев реализира во втората минута од судиското надополнување во првото полувреме, а беше заменат во 64. минута.

GOLD
To Top