Новости

Фудбал

Последен поздрав за Астори и од Пандев

Голем дел од фудбалерите, клубовите и останатите спортски работници шокирани од смрта на капитенот на Фиорентина и член на репрезентацијата на Италија, Давиде Астори. Тие се простуваат со последен поздрав и сочуство до семејството на фудбалерот, а меѓу нив беше и нашиот Горан Пандев.

GOLD
GoldSlot
To Top