Новости

Фудбал

Резерва на ПСЖ го засилува Манчестер Јунајтед?

Лукас Моура ќе може да го напушти тимот на ПСЖ за 40 милиони евра, тврдат медиумите во Франција.

Играчот од средниот ред откако го загуби првотимскиот статус, изјави дека сака да ја промени средината за да може да остане во комбинација за дресот на „караоките“ за претстојното Светско првенство во Русија.

Моура има договор со „светците“ до наредното лето но, доколку добие понуда ќе може пред време да си замине. Според најавите, за Бразилецот се заинтересирани, Нант Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

GOLD
SN Finansii
To Top