Новости

Фудбал

Реми на пелагониските ривали во дербито во Турново

Победа и Пелистер ремизираа (1-1) во пелагониското дерби од 19. коло во Првата македонска фудбалска лига кое се одигра во Турново.

Главните случувања на мечот се случија во две минути од 9. до 11. минута. Најпрво Борче Маневски кој во зимскиот преоден рок од Победа премина во Пелистер, во 9. минута погоди за 0-1.

 

GOLD
To Top