Новости

Фудбал

Супер-гол на Несторовски, убедлива победа на Палермо

Се добро се заврши за Палермо кој конечно забележа победа во Серија Б и ја продолжува битката за првите две места на табелата.

Гостите од Асколи водеа со 1-0 во првиот дел но во вториот Палермо успеа да направи целосен пресврт и да триумфира убедлива со 4-1 а последниот гол за потврда на победата го постигна нашиот интернационалец Илија Несторовски.

GOLD
GoldSlot
To Top