Новости

Фудбал

Челзи го продолжи договорот со Кристијансен

Андреас Кристенсен потпиша нов четирииполгодишен договор со Челси, останувајќи со тимот до 2022 година.

Кристенсен дојде во Челси во 2012 година, но помина две сезони на „заем“ во Борусија Менхенгалдбах, пред оваа сезона да се врати во тимот на Антонио Конте, со 22 настапи досега.

„Одлично е што имам нов договор и што можам да се посветан на Челси. Оваа сезона играм во многу натпревари и се чувствувам одлично“, вели Кристенсен.

GOLD
SN Finansii
To Top