Новости

Фудбал

Челзи му нуди нов подобрен договор на Еден Азар

Челзи не е подготвен да се раздели со Еден Азар и тимот од Стемфорд Бриџ подготвува нов договор за Белгиецот.

Постојаните шпекулации за заминување на Азар од Челзи и очигледниот интерес од Реал Мадрид го притискаат Роман Абрамовиќ да ги зголеми примањата на Азар кои со новата соработка би пораснале на 320.000 евра неделно.

GOLD
GoldSlot
To Top