Новости

Фудбал

Швајнштајгер доби неочекувана понуда од нисколигаш

Прославениот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер кој една година играше за Чикаго е слободен играч откако заврши сезоната во МЛС лигата, не решил дали ќе ја продолжи кариерата, но и покрај тоа речиси секојдневно добива понуди од други тимови.

Изминатите денови тј добил понуда од клуб за кој веројатни и не знаел дека воопшто постои.

Станува збор за нисколигашот од Хале, СГ Бун, кој преку својот портпарол испратил понуда до 33-годишниот фудбалер.

GOLD
To Top