Новости

Спорт

Роналдо израмни уште еден рекорд во ЛШ

Брилијантната форма Роналдо ја потврди и продолжи да постигнува погодоци и во ЛШ. Португалската ѕвезда израмни рекорд стар 15 години. Со вечерашниот гол во 51 минута на повратниот дуел од осмина финалето против ПСЖ го повтори рекордот на Руд Ван Нистелрој  од сезоната 2002/2003, но ќе има шанса и да го подобри бидејќи Реал Мадрид повторно го победи ривалот на гостински терен славејќи со 1-2 во Париз и се пласираше во наредната фаза.
Кристијано постигнува гол на 9 последователни натпревари во Лигата на шампиони.

GOLD
To Top