Новости

Кошарка

Антиќ утре првпат се враќа против својот Фенербахче

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Луис ван Гал, сака да се одмазди на „црвените ѓаволи“ и се понуди на некој од другите англиски гиганти.

Холанѓанецот беше ослободен во 2016 година, а Жозе Мурињо беше назначен на функцијата.

„Нема повеќе да управувам со клубови, но можам да направам исклучок, би работел во Англија ако добијам понуда од топ тим, така ќе можам да му се одмаздам на Манчестер Јунајтед“, изјави Луис ван Гал.

GOLD
SN Finansii
To Top