Новости

Кошарка

Бостон го повлече дресот на Пол Пирс

Бостон Селтикс го повлече дресот со број 34 што го носеше Пол Пирс и го закачи под сводот на „ТД Гарден Арена“ меѓу дресовите на легендите на клубот од Масачусетс.

Пирс со овации беше поздравен од навивачите кои останаа во салата по дуелот со Кливленд.

Клубот на легендарниот свој кошаркар му подари часовник, а на свечената церемонија беа многу познати лица од НБА меѓу кои и членовите на шампионската генерација Кевин Гарнет и тренерот Док Риверс.

GOLD
To Top