Новости

Кошарка

Леброн преговара со Голден Стејт за следната сезона?

Голден Стејт Вориорс можат да иницираат преговори со Леброн Џејмс, кога ќе можат да му понудат максимална плата и да го донесат во својот ѕвезден состав.

Во моментов „Воините“ немаат намера да прават никакви трејдови за да го добијат Џејмс. Се очекува дека Леброн ќе ја одбие можноста за автоматски да го продолжи договорот со Кливленд за следната сезона со плата од 35,6 милиони долари и ќе добие статус на слободен агент.

GOLD
To Top