Новости

Кошарка

Теодосиќ ќе паузира до јануари

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ најверојатно ќе паузира се до јануари од кошаркарските терени по повредата на стапалото на левата нога заработена на последниот меч за ЛА Клиперс.

Теодосиќ се повреди на дуелот со Феникс, а ден подоцна од тимот објавија дека засега не е позната тежината на повредата.

Некогашниот плеј на Олимпијакос и ЦСКА (М) има повреда на лигаментот и засега и лекарите на можат да потврдат со сигурност колку време ќе му биде потребноз а рехабилитација.

GOLD
To Top