Новости

Кошарка

Трабзонспор му врачи отказ на Заре Марковски

Трабзон, по поразот од Бујукчекмече, му врачи отказ на Заре Марковски. Трабзон, во саботата, загуби од Бујукчекмеџе по две продолженија со 105-113.

Поразот во саботата беше седми во десетте кола за екипата која со големи амбиции влезе во првенството.

Поради серијата на лоши резултати Трабзон реши да му врачи отказ на Марковски. Инаку поранешниот спортиски директор на Македонската кошаркарска репрезентација нема да остане без работа, бидејќи тој е актуелен селектор на репрезентацијата на Романија.

GOLD
SN Finansii
To Top