Новости

Останати

Јада знаменосец, Македонија дефилираше на отворањето на ЗОИ

Попладнево свечено беа отворени Зимските Олимписки игри, околу 2.000 спортисти од 92 земји продефилираа на Олимпискиот Стадион во Пјонгчанг.

Македонското знаме во рацете на нордиецот Ставре Јаде се развиори во Пјонгчанг. Покрај Јада, Македонија на ЗОИ ќе ги има и Викторија Тодоровска во нордиско скијање и Антонио Ристевски во алпско скијање, кој третпат ќе учествува на зимски игри.

GOLD
To Top