Новости

Останати

Андерсон го одбрани олимпиското злато во сноуборд

Американската олимпијка Џејми Андерсон го освои златниот медал денеска на третиот ден на Игрите во Пјонгчанг во дисциплината сноуборд – слопстајл.

Таа со овој резултат го одбрани златото освоено пред четири години во Сочи.

Лори Блуин од Канада се закити со среброто, додека Ени Рукајарви од Финска го освои бронзениот медал.

GOLD
To Top