Новости

Останати

Болт: Наскоро ќе објавам за кој клуб потпишав

Јусеин Болт немаше најдобро збогување со атлетиката, спортот што го направи мега-ѕвезда по настапите на Светското првенство во Лондон во 2017 година, но сите негови фанови го очекуваат неговиот следен потег.

Шпекулациите велеа дека тој може да се врати на тркачките патеки, но најголемите шпекулации се за трансфер во фудбалот. Болт од почетокот не ја криеше својата љубов кон Манчестер јунајтед, а исто така имаше и договор со Борусија Дортмунд за присуство на тренинзите.

Сега, Јамајчанецот реши да најави дека потпишал договор со фудбалски клуб и дека тоа ќе го потврди во вторник наутро.

GOLD
GoldSlot
To Top