Новости

Останати

Канадските хокеари бронзени на ЗОИ во Пјонгчанг

На ЗОИ завршни натпревари на хокеарскиот турнир каде е поделен и првиот медал. Во малото финале селекцијата на Канада успеа да слави против Чешка и да се закити со бронзен медал.

Досегашните олимписки шампиони постојано беа во предност, во еден момент и со убедливи 6-2, а Чесите на крајот со два гола избегнаа катастрофа.

Големото финале во кое за златниот медал ќе се борат селекциите на Русија и Германија се игра утре изутрина во 5 часот.

GOLD
GoldSlot
To Top