Новости

Останати

Мејведер: Повеќе нема да боксувам за многу пари

Флојд Мејведер објави дека ќе го напушти рингот. Супер-ѕвездата во текот на летото ја имаше практично последната борба кога го победи со технички нокаут, Конор Мекгрегор.

Тоа беше 50-та победа (27 со нокаут) во кариерата на Мејведер.Пред неколку дена во американските медиуми можеше да се прочита дека Флојд се подготвува за нов меч.

„Среќен сум откако ќе завршам со мечот, повеќе нема да се борам за многу пари” – потенцирал Мејведер. Американецот и претходно имаше слични изјави, но, сепак се враќаше во рингот.

GOLD
GoldSlot
To Top