Новости

Останати

Хиршер најбрз на велеслаломот во Аделбоден

Марсел Хиршер уште еднаш потврди дека е во одлична форма пред Земските олимписки игри во Пјеонгчанг кои започнуваат за нешто повеќе од еден месец.

По триумфот во Загреб во слаломската трка пред три дена, Австриецот, дџенеска беше најдобар и на велеслаломската трка која се одржа во швајцарскиот ски-центар Аделбоден.

Хиршер по двете возења оствари вкупно време од 2.28:63 минути, што беше за 17.стотинки побрзо од големиот ривал Хенрик Кристоферсон од Норвешка. На третото место заврши Французинот, Алекс Пантуро кој имаше 21.стотинка послабо време од победникот.

GOLD
SN Finansii
To Top