Новости

Ракомет

Борче Марковски е нов тренер на РК Пелистер

Битолчанецот, Борче Марковски ќе биде новиот предводник на „пелистерци“. станува збор за млад тренер, кој како селектор ја однесе женската младинска репрезентација на Македонија на Европското првенство во Словенија.

Марковски го водеше и женскиот тим на Пелистер, со кого неколку пати се најде во завршницата на Купот на Македонија, а во Челинџ купот на ЕХФ играше четвртфинале. Тој еден од ретките македонски тренери, кој поседува Мастер коуч лиценца.

GOLD
To Top