Новости

Ракомет

Вардарки поразени на гостувањето кај Мец

Вардар ќе игра во четвртфиналето на лигата на шампионите без оглед на поразот на гостувањето кај Мец во Франција од 22-24 (10-10).

Во последните две кола, против Битигхајн на домашен терен и на гости кај Будуќност, на „црвено-црните” ќе им треба само една победа за да влезе во Топ-8 како првопласирани од нашата група.

Во следното коло на 2 март во Скопје доаѓа Битигхајм.

GOLD
GoldSlot
To Top