Новости

Ракомет

(Видео) Филип Талески задолжен за најдобрата акција на натпреварот Македонија – Словенија

Според ЕХФ, левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески со погодокот во последната секунда од првото полувреме, ја имаше најдобрата акција на натпреварот против Словенија.

Студирајте на БАС
To Top