Новости

Ракомет

Еурофарм Работним спремен за историја во Челинџ Купот

Еурофарм Работник следниот викенд може да започне да испишува историа во европските купови, бидејќи се соочува со норвешкиот тим, Филинген Берген во рамките на осминафиналето на Челинџ Купот.

Првиот натпревар се игра в сабота со почеток од 19.00 часот. Правдата ќе ја делат Марко ди Доменико и Лоренцо Форнасие од Италија. Делегат на натпреварот е Кеан Сиврикаја од Турција.

Возвратниот натпревар на 17 февруари ќе го судат летонските судии Вадимс Јаскинс и Едуардс Забко. Делегат на ЕХФ е Швајцарецот Беат Нагел. Натпреварот во Норвешка ќе се игра во терминот од 16.00 часот.

GOLD
To Top