Новости

Ракомет

Манасков стрелец на пет гола, Веспрем со нова домашна победа

Веспрем успеа да слави кај Ференцварош на гости со резултат 31:26, па така го запиша 18. триумф во унгарското првенство.

Нашиот интернационалец, Дејан Манасков беше помеѓу најуспешните со постигнати 5 погодоци на мечот за Веспрем.

Уште од самиот старт подоминантен на теренот беше Веспрем кој на паузата замина со 5 голови позитива, разлика која важеше и на крајот од мечот.

GOLD
GoldSlot
To Top