Новости

Ракомет

Рибера: Шпанија ја чека „пекол“ во Вараждин

Шпанскиот селектор Жорди Рибера верува дека неговата репрезентација ќе се пласира во полуфиналето на Европското првенство во Хрватска и покрај поразот од Данска, и очекува со дуелот со Македонија да почне „војната“ за полуфинале.

„Требаше да ја победиме Данска, но уште не ги загубивме шансите да бидеме во полуфинале. Понекогаш е потребно да бидеш поразен за да направиш пресврт и да тргнеш напред. Мораме да бидеме многу подобри во одбраната, бидејќи така ќе имаме шанси за контранапади и потребни ни се барем пет-шест такви гола за убедливи победи“, вели Рибера.

Шпанија „ловот“ на полуфинале го почнува против Македонија в недела во 20.30 часот.

GOLD
To Top