Новости

Ракомет

Тофт Хансен потпиша за унгарскиот гигант Веспрем

Веспрем го потврди ангажманот на Рене Тофт Хансен кој со клубот потпишува едногодишен договор.Веспрем го потврди ангажманот на Рене Тофт Хансен кој со клубот потпишува едногодишен договор.

Данскиот репрезентативец на унгарскиот состав ќе му се приклучи по крајот на активната сезона.

Тофт Хансен во моментов настапува за Кил во германската Бундес лига каде е од 2012 година, а во својта богата кариера го освои златото на Европскиот шампионат во Србија, како и најсјајното одличје на Олимписките игри во Бразил.

GOLD
GoldSlot
To Top