Новости

Ракомет

Филинген Берген слави во Битола, пред Еурофарм тешка мисија во Норвешка

Ракометарите на Еурофарм со негатива од три гола ќе го дочекаат реваншот против Филинген во осминафиналето на Челинџ купот.

Вечерва битолскиот тим загуби на домашен терен со резултат 22-25, со што станува јасно дека ќе има тешка задача на втората средба која ќе ја игра на теренот на норвешкиот ривал.

Крстевски со 6 голови беше најефикасен кај нашиот претставник, додека на спротивната страна Матиќ и Јохансен реализираа исто така по 6 погодоци.

GOLD
To Top