Раул Гонзалез ќе биде наследникот на Лино Червар? - Шеталиште

Новости

Шеталиште

Ракомет

Раул Гонзалез ќе биде наследникот на Лино Червар?

Тренерот на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалез, може да ја преземе селекторската палка во нашата репрезентација по заминувањето на Лино Червар.

Стратегот на „црвено-црните“во наредните денови треба да има состанок со раководните луѓе на Ракометната федерација на Македонија и да го пополни испразнетото место.

Доколку се биде реализирано според најавите, тогаш официјалната промоција на стратегот од Шпанија може да се очекува во наредните денови.

Karmen
Горе
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu