Франција потроши 30 милиони евра за ракометниот Мундијал – Шеталиште

Шеталиште

SNBroker

Ракомет

Франција потроши 30 милиони евра за ракометниот Мундијал

Трошоците за организација на светското ракометно првенство во Франција ја минаа цифрата од 30 милиони евра. На неколку часа пред стартот на првенството, стана јасно дека ова првенство ќе биде со рекордна медиумска покриеност, затоа што повеќе од 1450 новинари и фотографи се акредитирани за да ги следат настапите на најдобрите светски ракометни репрезентации.

Поради заканата од терористички напади, француската полиција обезбеди дополнителен број на органи на редот кои ќе ги обезбедуваат натпреварите. Новина на шампионатот ќе биде воведувањето на видео-технологијата на голот, која ќе сигнализира дали топката ја минала гол-линијата или не.

Македонија утре почнува против Тунис (17:45 ч.) со првиот меч за нас во рамките на групата „Б“.

Karmen
Горе
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu